fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vygaudas Ušackas Rūmuose: gaila, kad kai kurie valstybės vadovai ir institucijos vis dar verslą laiko priešu

 

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vakar vykusioje verslo ir  Europos instituto prie Kauno technologijos universiteto direktoriaus Vygaudo Ušacko diskusijoje netrūko kritikos valdžios ir institucijų požiūriui į verslą. Tačiau, pasak buvusio LR užsienio reikalų ministro, Lietuvos ir Europos Sąjungos ambasadoriaus, ir pats verslas, šiuo metu išgyvenantis reputacijos krizę, gerais pavyzdžiais, socialiniais projektais, aktyviu bendradarbiavimu su mokslu, skaidria partneryste su politikais, didinant verslo bendruomenių reikšmę, gali grąžinti pasitikėjimą verslu.    

V. Ušackas, pristatydamas Lietuvos padėtį globalių tarptautinių iššūkių sankirtoje, Rūmų tarybos nariams, verslininkams koncentruotai pristatė geopolitinę situaciją pasaulyje, besikeičiančią bendradarbiavimo tarp senų sąjungininkų - ES ir JAV retoriką, Rusijos siekius Ukrainoje, Sirijoje ir kitose pasaulio valstybėse. Ši informacija, įvardinti galimi scenarijai ir prognozės eksportuojančiam verslui ypatingai svarbi, siekiant minimizuoti politinės situacijos keliamas rizikas.

Diskusijoje apie verslo vykdymo užsienyje ir Lietuvoje ypatybes, p. V. Ušackas pateikė lietuvės verslininkės, kuri atidarė grožio saloną Didžiojoje Britanijoje, pavyzdį.  Pasak buvusio ambasadoriaus perteikto pasakojimo, ten mokesčių inspekcijos pareigūnai pasirodė po dviejų veiklos mėnesių tik tam, kad paklaustų, ar nereikia kokios pagalbos ir gal reikėtų mokestinių atostogų, kad verslas galėtų pradžioje sparčiau vystytis.  Lietuvoje, pasak V. Ušacko, vis dar girdime įmonių istorijų, kaip vos pradėjus vykdyti veiklą, iškart prisistato būrys inspektorių su skirtingais patikrinimais.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarybos narys UAB „BY&N” komercijos direktorius Kęstutis Černeckas pastebėjo, kad kai kada Lietuvos mokesčių inspekcijos veikla ir duodami nurodymai atrodo mažų mažiausiai keistoka.

„Kai paskambina iš Mokesčių inspekcijos ir praneša, kad jūsų įmonės per mažas pelnas, tikrai nustembi, ir belieka pakviesti mokesčių inspektorių į įmonę padėti jai veikti pelningiau”, - sakė K. Černeckas.   

Į Rūmų gen. direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus užduotą klausimą, ką daryti reputacijos krizę išgyvenančiam Lietuvos verslui, kai beveik 70 proc. gyventojų laiko verslą neskaidriu, o pastarieji politiniai įvykiai dar labiau pakenkė verslo įvaizdžiui, p. V. Ušackas atsakė:

„Išties gaila, kad ir kai kurie valstybės vadovai  vis dar šiandien verslą laiko priešu ar kenkėju. Nesakyčiau, kad visos problemos dėl pasitikėjimo verslu krenta ant paties verslo veikimo. Tiek politikų, tiek kai kurių valstybės institucijų požiūris į verslą kaip nepatikimą partnerį, to požiūrio transliavimas visuomenei prisideda prie neigiamo verslo įvaizdžio formavimo. Be abejo, visi suprantame, kad verslas negali kištis į politinius sprendimus tokiais būdais, kokius šiandien mato visuomenė. Manau, kad ir pats verslas gerais pavyzdžiais, socialiniais projektais, aktyviu bendradarbiavimu su mokslu, skaidria partneryste su politikais, didinant verslo organizacijų reikšmę, gali grąžinti pasitikėjimą verslo bendruomene Lietuvoje.“

 

Diskusijoje su p. V. Ušacku dalyvavo per 20 kompanijų vadovų ir atstovų, Rūmų viceprezidentas Viktoras Budraitis, Tarybos nariai Kęstutis Černeckas (UAB „BY&N” komercijos direktorius) ir Nerijus Keršys (UAB „Inkamus“ direktorius), AB Lelija, AB Sparta ir kitų kompanijų vadovai.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.