fbpx

Prisijungti

Naujienos

VRM ministras E. Misiūnas palaiko Rūmų siekį tobulinti viešąsias paslaugas

VRM ministras E. Misiūnas palaiko Rūmų siekį tobulinti viešąsias paslaugas

2018 m. gegužės 22 d., Vilnius. Šiandien vykusiame Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Vidaus reikalų ministerijos pasitarime sutarta paruošti studiją Rūmų teikiamų viešųjų paslaugų skaitmenizavimo projektui. Tai – pirmas žingsnis siekiant perkelti Rūmų teikiamas viešąsias paslaugas – prekių kilmės sertifikatų išdavimą į elektroninę erdvę. Taip pat aptartos regionų plėtros tarybų veiklos aktualijos, europinių lėšų regionuose įsisavinimo tikslingumas ir projektų koordinacijos stoka.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos direktorius R. Šidlauskas pristatė, kad šiuo metu nepreferenciniai prekių kilmės sertifikatai išduodami ne elektroniniu būdu, o šią paslaugą teikia 5 regioniniai Rūmai. Skaitmenizavus šį procesą, sutrumpėtų sertifikatų išdavimo laikas, operatyviau būtų galima aptarnauti didesnį skaičių verslo įmonių, bendrovių atstovams nebereikėtų vykti į regioninius Rūmus.

VRM ministras E. Misiūnas pažymėjo, kad politikai ir valdžios institucijos negali nepritarti verslo siekiui tobulinti jų teikiamas viešąsias paslaugas, perkeliant jas į elektroninę erdvę. Ministras pažymėjo, kad tiek VRM, tiek Vyriausybė siekia kuo daugiau paslaugų skaitmenizuoti, padaryti jas kuo patogesnes tiek verslui, tiek gyventojams.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius akcentavo, kad Rūmų verslo bendruomenė pati suinteresuota teikti kuo kokybiškesnes paslaugas savo nariams, todėl verslas – Rūmai ieškos galimybių atlikti ekspertinę analizę, reikalingą paslaugų skaitmenizavimo projektui įgyvendinti.

Rūmai ir VRM sutarė, kad jau turint tokią analizę, bus galima suburti ekspertų komandą iš verslo ir valstybės institucijų bei perkelti paslaugas į e. erdvę.

Pasitarime taip pat dalyvavo Rūmų asociacijos Patarėjas ekonomikos klausimais Gediminas Rainys, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas D. Buta, VRM Regionų plėtros departamento direktorius G. Česonis, ministro patarėjas K. Vaitkevičius.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.