Prisijungti

Naujienos

Vilniaus PPAR nariai susitiko su Šendženo verslo ir valdžios atstovais

Birželio 15 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai (VPPAR) susitiko su delegacija iš Šendženo (Kinija), kurią sudarė verslui atstovaujančių asociacijų ir valdžios atstovai. Susitikime dalyvavo Rūmų nariai, įmonės, kurios domisi verslo galimybėmis Kinijoje. Rūmų organizuotame renginyje dalyvavo LR Ūkio ministerijos, VšĮ „Versli Lietuva” atstovai, taip pat Kinijos ambasados Lietuvoje atstovai, atsakingi už investicijų pritraukimą ir eksportą.

Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos vardu susirinkusiuosius pasveikino Investicijų ir eksporto departamento Investicijų politikos skyriaus vedėjas Aleksandras Laurinavičius. Jis pažymėjo, kad bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Kinijos intensyviai plečiasi, pavyzdžiui 2016 m., palyginti su 2015 m., Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 20,3 proc., o 2017 m. pirmą ketvirtį, palyginus su tuo pačiu 2016 m. laikotarpiu, jau 44,4 proc. Lietuva yra patrauklioje geografinėje pozicijoje, iš kurios galima pasiekti daugiau nei 750 milijonų vartotojų Europos Sąjungos bei Nepriklausomų Valstybių Sandraugos šalyse, turime tikslą aptarnauti 2,3 proc. prekybos srauto tarp Kinijos ir Europos iki 2030 metų.

Vilniaus PPAR generalinis direktorius A. Danilevičius pabrėžė, kad Kinija yra prioritetinė rinka, tačiau Lietuva gali konkuruoti tiktai aukštos pridėtinės vertės produktų srityje. „Tai yra mūsų stiprybė ir konkurencinis pranašumas”, – teigė VPPAR generalinis direktorius. Jis pažymėjo, kad Rūmai aktyviai dirba su Šendženo verslui atstovaujančiomis organizacijomis: praėjusiais metais Vilniaus PPAR organizavo verslo misiją į Kiniją ir pasirašė net tris bendradarbiavimo memorandumus – du Šendženo mieste su Šendženo ekonomikos ir kultūros asociacija Centrinei ir Rytų Europai (Shenzhen Central and Eastern European Countries Economy and Culture Association) ir Kinijos tarybos Šendženo padaliniu, atsakingu už tarptautinės prekybos plėtrą (China Council for the Promotion of International Trade Shenzhen Sub-Council), taip pat su Kinijos tarybos Pekino padaliniu (Pekino tarptautinės prekybos rūmai), atsakingu už tarptautinės prekybos plėtrą (China Council for the Promotion of International Trade Beijing Sub-Council (Beijing Chamber of International Commerce).

Šendženo delegacijos vadovas, Šendženo ekonomikos ir kultūros asociacijos Centrinei ir Rytų Europai viceprezidentas ir generalinis sekretorius p. William Lv pristatė Šendženą, pasaulyje žinomą kaip vieną dinamiškiausių, aktyviausių ir pažangiausių miestų, kuriame ypač didelė technologinių kompanijų koncentracija. Jis pabrėžė, kad Šendženas pirmauja pagal investicijų pritraukimą ir išsilavinusių gyventojų skaičių, jame koncentruojasi geriausi universitetai. Miestas garsėja didžiausiu uostu Azijoje. Dėstydamas privalumus svečias atkreipė dėmesį į tai, kad Kinija yra per didelė rinka Lietuvai ir patarė ieškoti „nišinių“ produktų bei sprendimų, nes Lietuva turi stiprius lazerių kūrėjus, garsėja pasiekimais gyvybės mokslų srityje ir kt. Šendženo Nanshan regiono investicijų pritraukimo centro direktorius p. LI Yuan atkreipė dalyvių dėmesį į tai, kad mieste buvo įkurta pirmoji ekonominė zona Kinijoje ir pakvietė aktyviai domėtis investavimo bei bendradarbiavimo galimybėmis su šiuo sparčiai augančiu ir lyderiaujančiu Pietų Kinijos verslo bei ekonomikos centru.

Susitikime su Šendženo verslo ir valdžios atstovais dalyvavo įmonės, atstovaujančios įvairiems sektoriams, tarp jų Vilniaus PPAR nariai: VU Verslo mokykla, UAB „Armo, UAB „Comfort Heat“, MB Kokybės klubas, UAB ODA LT.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis