Prisijungti

Naujienos

Vilniaus PPAR bendradarbiaus su Odesos prekybos ir pramonės rūmais

Šiandien Rūmuose vykusiame susitikime su Ukrainos – Lietuvos verslo tarybos atstovais, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Odesos prekybos ir pramonės rūmais. Ją pasirašė Vilniaus PPAR prezidentas Sigitas Leonavičius ir Odesos prekybos ir pramonės rūmų direktorius Aleksandras Jefimovas.

Susitikime daug dėmesio skirta bendradarbiavimui tarp šalių, kuriant patikimą ir saugią platformą partnerystei tarp verslo, mokslo ir švietimo, dalinantis gerąja praktika tarp ekspertų iš įvairių sričių. Apie Ukrainos ir Lietuvos ekonomiką, ūkio sektorius ir verslo aplinką renginyje kalbėjo ir diskutavo Vilniaus PPAR prezidentas, Lietuvos-Ukrainos verslo tarybos pirmininkas  Sigitas Leonavičius,  Rūmų generalinis direktorius Almantas Danilevičius, Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) Ukrainos – Lietuvos verslo tarybos pirmininkas Sergejus Prochorovas, Odesos prekybos ir pramonės rūmų direktorius Aleksandras Jefimovas, taip pat Ukrainos ir Lietuvos verslo atstovai, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas dr. Rimantas Budrys.

Svečiai iš Ukrainos pristatė augančius ir konkurencingus ūkio sektorius, kurie galėtų būti įdomūs mūsų verslininkams, kalbėjo apie galimybes kurti bendras įmones, pritraukti investicijas. Kaimyninės šalies atstovai pažymėjo, kad Ukrainos žemės ūkio produkcija (daržovės, vaisiai, grūdai, saulėgrąžų / rapsų aliejus ir kt.) yra labai aukštos kokybės, o jos gamintojai ieško rinkų ir pasirengę tuos produktus tiekti.

Susitikime pabrėžta, kad Lietuva yra itin svarbi strateginė šalis, įvardinta  kaip vartai ir naujos galimybės Ukrainos produkcijai į atsiveriančią ES rinką, nuolat augantį ir labai perspektyvų turizmo sektorių. Odesos prekybos ir pramonės rūmų vadovas pažymėjo, kad jie turi atskirą agentūrą, kuri atsakinga už  turizmą ir pakvietė aktyviai naudotis šia galimybe. Vilniaus PPAR prezidentas Sigitas Leonavičius, savo ruožtu pasiūlė aktyviau plėtoti verslo turizmą, nes mūsų verslininkai dar tik atranda šią rinką, kuri yra pereinamajame, “tranzitiniame” ekonomikos pertvarkos laikotarpyje ir susiduria su  daug iššūkių. Pasak prezidento, šiandien jau turime tiesioginį skrydį Vilnius – Odesa, tai teigiama žinia norintiems aktyviau ir lengviau pasiekti sparčiai besivystančią Odesą, turinčią didžiausius jūros uostus, puikią infrastruktūrą ir visas sąlygas kokybiškam turizmui.

Lietuvos pusės įmonių atstovai išsakė savo lūkesčius dėl bendradarbiavimo įvairiose srityse, tarp jų kosminių technologijų srityje, kurioje Ukraina turi didžiulę patirtį ir potencialą. Lietuviškos verslo konsultacijų įmonės vadovas pristatė svečiams Lietuvos pasiekimus atsinaujinančios / alternatyvios energetikos srityje iri pakvietė  pasinaudoti Lietuvos patirtimi efektyvinant savąjį energetikos sektorių. Jis  informavo, kad jau šį rudenį planuojamas verslo turas, kurio vienas iš pagrindinių tikslų - supažindinti Lietuvos verslininkus su verslo galimybėmis Ukrainoje.

Vilniaus PPAR prezidentas Sigitas Leonavičius pabrėžė, kad Rūmai yra verslo platforma, kurios pagrindu gali vykti reguliarūs, tikslingi susitikimai tarp dviejų šalių verslo atstovų, įvairių sričių specialistų ir ekspertų, kurie paspartintų Ukrainos ekonomikos integraciją į Europos Sąjungą.

Dėmesio, besidominčius bendradarbiavimo galimybėmis prašome rašyti Odesos prekybos ir pramonės rūmų direktoriui Aleksandrui Jefimovui  el.paštu:  yefimovoleksandr@gmail.com

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis