Prisijungti

Naujienos

Vilniaus PPAR antrepreneriai buriasi į Klubą

Sausio 26 dieną Vilniaus PPAR nariai gausiai rinkosi į Nacionalinę dailės galeriją. Ši vieta tapo ypatinga Rūmų istorijoje, nes čia buvo įsteigtas Vilniaus PPAR Verslo klubas. Daugiau kaip penkiasdešimties įmonių vadovai vieningai nusprendė, kad Verslo klubas yra reikalingas ir kuriamas pačiu laiku. Apie Klubą, jo tikslus ir planus kalbamės su viena iš jo iniciatorių, Rūmų nare, įmonės „Comfort Heat“ generaline direktore dr. Vyda Mozūriūniene.

Idėja subrendo verslo kelionėse
Jau daug metų mes, verslininkai, susitinkame įvairiose verslo misijose, konferencijose, kontaktų mugėse užsienyje, kartu atstovaujame tiek savo įmonėms, tiek Lietuvai. Tai – puikios progos ir galimybės mums pasidžiaugti pasiektais rezultatais, taip pat aptarti rūpimus klausimus: kaip išgyvename nesėkmes, kaip sprendžiame krizines situacijas, kokias galimybes ir perspektyvas matome verslo plėtrai. Būdami „viduriukas“ tarp smulkaus ir stambaus verslo, dažnai ieškome bendraminčių ir naujų galimybių, kurios padėtų įgyvendinti idėjas, skatintų augti ir plėsti verslą. Taip beieškant ir subrendo mintis suburti kolegas – antreprenerius į Verslo klubą.

Konkuruoja ne verslai, o verslo modeliai
Vienas iš vertingiausių dalykų kiekvienai organizacijai yra gebėjimas kurti naujus inovatyvius produktus, paslaugas. Inovacijos gali būti ne tik technologinės, dažnai jos būna mentalinės. Drąsiausios idėjos pirmiausia gimsta mintyse, individo žinojime ir tik išreikštos gali tapti inovacijomis. Dažnai pirminiame etape inovacijoms visai nereikalingos didelės investicijos, tačiau labai svarbi aplinka ir skirtingų kompetencijų, žinių gausa. Pažangios organizacijos turi atskiras erdves, patalpas, kuriose vyksta idėjų generavimas. Jose viešpatauja kūrybiškumas, atvirumas ir empatija.
Matau didžiulę vertę to, kad mūsų nariai atstovauja įvairiausias verslo sritis, kad jų kompetencijos ir žinios yra unikalios bei išskirtinės. Čia glūdi didžiulės mūsų galimybės ir potencialas – kartu generuoti idėjas, apjungiant skirtingus požiūrius, žinias, technologijas. Šiandien globalios konkurencijos sąlygomis konkuruoja ne produktai, ne įmonės, o verslo modeliai. Tikiuosi, kad Klubas taps tokia vieta, tokia aplinka, kurioje vyks kūrybiniai, inovaciniai procesai, nukreipti į naujų bendradarbiavimo formų kūrimą ir partnerystę, kurių rezultatas bus sukurta aukšta pridėtinė vertė tiek verslui, tiek visuomenei, tiek valstybei.

Labai svarbi dalijimosi kultūra
Vienas iš Klubo tikslų yra skatinti ir diegti narių tarpe dalijimosi žiniomis kultūrą. Būtent tai mus praturtina, sustiprina ir suteikia naujų galimybių. Jeigu vadovausimės tik nuostata „gauti“, mūsų lūkesčiai bus nuvilti. Jeigu sukursime terpę, kurioje dalijimasis taps abipusės vertės kūrimo grandinės dalimi, mūsų lūkesčiai bus patenkinti „su kaupu“. Mano patirtis byloja, kad žinios yra vienintelis turtas, kuriuo pasidalinus jis padvigubėja. Todėl dalintis verta. Mes esame antrepreneriai ir mūsų sėkmė priklauso nuo greitų, efektyvių ir nestandartinių sprendimų. Todėl privalome „peržengti“ nepasitikėjimo, nuviltų lūkesčių barjerus, „susikaupusius“ per daugelį metų, kuriuos lydėjo nestabilumas ir netikrumas, verslo aplinkos neapibrėžtumas. Tikiu, kad Klubas pritrauks narius, pasiekusius brandos lygį, kai konkurencija skatina ne tik būti geresniu, pranašesniu, bet kartu siekti bendrų tikslų. Gal tai nepavyks iš karto, tačiau verta kartu bandyti, mokytis ir siekti sinergijos bendruose projektuose.

Klubas – tai galimybė, paremta atsakomybe
Kiekvieno klubo pradžia prasideda nuo žmonių, nuo vizijos. Įvyko pirmas steigiamasis susirinkimas, kuriame pristatėme Klubo idėją, išklausėme narių lūkesčius. Tačiau ilgalaikė Klubo sėkmė priklausys nuo jo narių, Klubo vadovybės bei Rūmų vadovų sinergijos. Vien gerų norų nepakaks: reikia suprasti, kad Verslo klubas – tai ne laisvalaikio praleidimo forma, bet visuomeninis darbas, kuris reikalauja laiko, energijos ir aktyvaus dalyvavimo. Todėl labai tikiuosi, kad Klubas taps savotiška naujų idėjų, bendrų projektų, verslo modelių „kalve“, o nariai – aktyviais šio Klubo kūrėjais.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis