Prisijungti

Naujienos

Verslas domėjosi naujomis galimybėmis Kanados rinkoje

Verslo pusryčiuose „Naujos galimybės Kanados rinkoje” šiandien dalyvavo gausus būrys verslininkų iš 20-ies įmonių, atstovaujančių informacinių technologijų, turizmo, maisto pramonės, tekstilės ir kt. sektoriams. Renginys, kurį organizavo Enterprise Europe Network (EEN), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, kartu su Kanados ambasada ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija, buvo skirtas pristatyti verslui naujas galimybes Kanados rinkoje, kurios atsiveria pasirašius laisvosios prekybos sutartį su Europos Sąjunga praėjusiais metais.

Kanados rinką verslininkams pristatė Kanados ambasados laikinoji reikalų patikėtinė Beth Richardson, apie ES — Kanados susitarimą (CETA) kalbėjo Lina Viltrakienė, Užsienio reikalų ministerijos išorinių ekonominių santykių departamento l.e.p. direktorė. Pasak pranešėjų, šis susitarimas yra ambicingiausias ES prekybos susitarimas, atversiantis Kanados rinką prekėms, paslaugoms, investicijoms ir viešiesiems pirkimams. Tikimasi, kad vasario mėnesį Europos Parlamentas pritars susitarimui, o jo laikinas taikymas pradės galioti jau pavasarį.

„Įsigaliojus sutarčiai naikinama 99 proc. muitų tarifų. Šiuo metu ES — Kanados prekybos apyvarta per metus siekia 60 mlrd. eurų”, – pasakojo Užsienio reikalų ministerijos atstovė. Ji pabrėžė, kad pastaraisiais metais Lietuvos prekių ir paslaugų eksportas į Kanadą augo ir 2015 m. sudarė 164 mln. eurų, IT paslaugų eksportas šiuo laikotarpiu augo net 77 proc. Beveik visas eksportas į Kanadą yra lietuviškos kilmės. „Tikimasi, kad ši sutartis padidins prekybos apimtis tarp Kanados ir ES ketvirtadaliu, o tai sudarytų apie 12 mlrd. eurų”, – teigė pranešėja. Kanados ambasados laikinoji reikalų patikėtinė Beth Richardson atkreipė dėmesį į tai, kad Kanadoje keliami labai aukšti reikalavimai ir standartai kokybei bei saugumui, todėl neigiamo poveikio ES rinkai nereikia baimintis. Kanados ambasados atstovė įsitikinusi, kad susitarimas tarp Kanados ir Europos Sąjungos bus naudingas visoms pusėms, ieškančioms naujų plėtros, bendradarbiavimo ir partnerystės galimybių.

„Laisvos prekybos sutartis tarp Kanados ir Europos Sąjungos atneš neabejotinos naudos Lietuvos eksportuotojams, prisidės prie ekonomikos augimo ir naujų darbo vietų kūrimo”, – sakė Vilniaus PPAR generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius. Jis taip pat pakvietė verslo atstovus naudotis Rūmų teikiamomis paslaugomis ieškant naujų eksporto rinkų bei informavo, kad Rūmai planuoja organizuoti verslo misiją į Kanadą ir paskatino aktyviai domėtis šia galimybe. Renginio pradžioje Rūmų Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Irena Jasiukevičiūtė taip pat pristatė dalyviams Enterprise Europe Network (EEN) paslaugas, kurios teikiamos verslui nemokamai net 60-yje pasaulio šalių, o „Verslo bendradarbiavimo duomenų bazėje“ nuolat skelbiama daugiau nei 20 000 nuolat atnaujinamų pasiūlymų.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis