Prisijungti

Naujienos

Rūmuose – Vilniaus rajono vadovų ir verslo diskusija

2018 m. sausio 22 d., Vilnius. Praėjusią savaitės pabaigoje Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (toliau – Rūmų) iniciatyva Rūmuose vyko Vilniaus rajono  savivaldybės merės Marijos Rekst ir regiono verslininkų susitikimas – diskusija, kuriame dalyvavo ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovai.

Rūmų gen. direktorius Almantas Danilevičius, vedęs rajono valdžios ir verslininkų diskusiją, pasidžiaugė, kad Rūmų pasiūlytas valdžios ir įmonių vadovų bendradarbiavimo formatas tampa tradiciniu ir vis patrauklesniu Rūmų nariams bei partneriams, kurių į tokius susitikimus susirenka vis daugiau. 

Vilniaus rajono merė verslininkams pristatė regiono bendrą ekonominę situaciją bei plėtros planus. 2016 m. Lietuvos savivaldybių verslumo lygio tyrime (inicijuotame Lietuvos centrinės kredito unijos) Vilniaus rajono savivaldybė užėmė 9 vietą tarp versliausių šalies savivaldybių, užtikrinančių palankias sąlygas verslui ir potencialiems investuotojams. LLRI paskelbtame 2017 metų Lietuvos savivaldybių indekse Vilniaus rajonas tarp  54 Lietuvos mažųjų savivaldybių užėmė 6 vietą. Už ryškiausias iniciatyvas ir nuveiktus darbus Vilniaus rajono savivaldybė 2016 m. pelnė „Auksinių krivūlių“ inovatyviškiausios savivaldybės nominaciją.

Verslininkus domino rajono planai savo teritorijoje steigti  pramonės parką, kuris ne tik padėtų pritraukti investicijas, bet ir sukurtų tūkstančius naujų darbo vietų, didintų sumokamų mokesčių sumas į savivaldybės biudžetą.

Gausiai susirinkę verslo įmonių atstovai palaikė Vilniaus rajono savivaldybės poziciją diskutuojant su Žemės ūkio ministerija. Ši ministerija nustatė išskirtinius kriterijus Vilniaus rajono savivaldybei, dėl kurių čia besikuriantis verslas sunkiau gali pasinaudoti Kaimo plėtros programos finansavimu verslo pradžiai ir plėtrai.

Rūmų gen. direktorius A. Danilevičius Savivaldybės atstovams pažadėjo, kad, esant reikalui, Rūmai palaikys savivaldybę ir rajono verslą, kad jis nebūtų diskriminuojamas siekiant gauti Europos sąjungos paramą. Rūmai taip pat pasiūlė prisidėti įgyvendinat Vilniaus rajono savivaldybės sumanymą – vienoje vietoje pateikti visą informaciją apie rajone esančias laisvas darbo vietas. Sukurta platforma, kurioje būtų patogiai sukelta informacija apie reikalingus specialistus, būtų patogi, pavyzdžiui, į Lietuvą norintiems grįžti emigrantams:  jie greitai ir  lengvai galėtų rasti sau tinkamos pozicijos darbo vietas.

Verslo atstovų ir savivaldybių vadovų susitikimai, reguliariai vykstantys Rūmų iniciatyva, - puiki proga verslininkams iš pirmų lūpų sužinoti naujausius politikų ir rajono vadovų planus, kartu spręsti verslui kylančias problemas, pasidalinti galimais iššūkių sprendimo būdais ir kartu rasti sprendimus, naudingus tiek savivaldybei, tiek verslui. Tokie susitikimai ir toliau planuojami Vilniaus regione, Ukmergėje ir Alytuje.

Vilniaus rajono savivaldybės prezentacija (.pdf)

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis