Prisijungti

Naujienos

Rumunijoje įvyko Rūmų ir Rumunijos garbės konsulato organizuota verslo misija

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Rumunijos garbės konsulatu Lietuvoje š. m. spalio 15-17 d. organizavo verslininkų misiją į Rumuniją.

Delegacija, vadovaujama Rumunijos garbės konsulės, Rūmų viceprezidentės Lauros Kovaliovaitės, vyko kartu su LR Seimo Pirmininko p. Viktoro Pranckiečio delegacija bei stambiomis ir žinomomis Lietuvos verslo įmonėmis – rūmų nariais UAB "Comfort Heat", UAB "ODA LT" bei AB „Ambergrid“, AB „Novaturas“, UAB "Balton Medical", Klaipėdos muzikiniu teatru. Delegaciją lydėjo Vilniaus PPAR tarybos narė Aldona Kabokienė. Ji verslo forumo metu supažindino Rumunijos įmones su verslo aplinka Lietuvoje.

Verslo misijos dalyviai susitiko su Rumunijos Komercijos ir Industrijos Rūmų atstovais, dalyvavo verslo forume, verslo kontaktų renginyje, lankėsi bendrovėje SYSCOM 18, kuri specializuojasi pramoninės automatikos įrangos ir matavimo sistemų srityje. Organizuoti verslo susitikimus Lietuvos įmonėms padėjo Lietuvos Respublikos ambasados Rumunijoje ambasadorius p. Arvydas Pocius.

„Lietuvos verslo ir turistų susidomėjimas Rumunijos rinka auga kasmet. To įrodymas - išaugęs eksporto rodiklis. Rumuniją Lietuva mato taip pat kaip vieną iš svarbiausių ekonomikos augimo partnerių”, - sako p. L. Kovaliovaitė.

LR Seimo pirmininkas p. Viktoras Pranckietis Lietuvos - Rumunijos verslo forumo metu taip pat pabrėžė, kad Lietuva ir Rumunija yra svarbios Europos Sąjungos ir NATO partnerės, turinčios puikius politinius ryšius. Jis akcentavo, kad reikėtų paspartinti ir ekonominį bendradarbiavimą - aktualūs sektoriai galėtų būti chemijos pramonė, biotechnologijos, mašinos ir įrengimai, baldai, transportas ir turizmas. p. V. Pranckietis Rumunijos verslininkams pažymėjo, kad Lietuvoje yra puikiai išvystyta infrastruktūra, trys laisvosios ekonomikos zonos, patraukli mokesčių sistema ir pakvietė Rumunijos įmones susipažinti su galimybėmis investuoti mūsų šalyje bei plėsti savo verslą. p. V. Pranckiečio nuomone, šis renginys - puiki pradžia užmegzti glaudesnius ryšius abiejų šalių verslo atstovams.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami tiek su užsienio valstybių oficialiais atstovais, tiek su Lietuvos institucijomis nuolat organizuoja Lietuvos įmonių verslo misijas patraukliose eksportui rinkose, su užsienio partneriais rengia B2B sesijas, padeda įmonėms atrasti verslo partnerius. Šiemet Rūmai organizavo daugiau nei 10 įvairių tarptautinių renginių, kuriose dalyvavo per 200 šalies įmonių.

Rūmai tikisi, kad kontaktai, užsimezgę šios verslo misijos metu, taps ilgalaikio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Rumunijos įmonių pradžia.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis