Prisijungti

Naujienos

Pristatytas Kunigaikščio Konstantino Ostrogiškio paminklo atkūrimo projektas

2017 m. gruodžio 8 d., Vilnius. Lietuvos Nacionaliniame dailės muziejuje vakar vyko Kunigaikščio Konstantino Ostrogiškio antkapinio paminklo atkūrimo projekto pristatymas.

Renginį iniciavo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su fondu „Kunigaikščių Ostrogiškių karūna“. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje J.E. Marius Janukonis, Ukrainos ambasados atstovai, iškilūs Lietuvos bei Ukrainos kultūros, mokslo ir verslo sričių atstovai.

Muziejaus direktorius Romualdas Budrys pasveikino susirinkusius renginio dalyvius, pabrėžė jo svarbą įamžinant abiejų tautų bendrai istorijai svarbius įvykius ir pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Ukrainos valstybės institucijų ir verslo bendruomenių dėka projekto įgyvendinimas vyksta sparčiai.

Istorijos profesorius Alfredas Bumblauskas papasakojo apie kunigaikščio Konstantino Ostrogiškio vaidmenį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijoje, pasidalino įžvalgomis apie kultūrines ir istorines abiejų tautų bendrystes bei jo įamžinimo reikšmę tautinės ir istorinės savimonės formavimuisi.

Abiejų šalių diplomatai pabrėžė verslininkų ir plačios visuomenės iniciatyvos svarbą įgyvendinant dvišalius kultūros ir istorijos paveldo išsaugojimo projektus. Tai puikus būdas pažymėti artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės jubiliejų.

Kunigaikščio Konstantino Ostrogiškio antkapinio paminklo maketą galima apžiūrėti Lietuvos Nacionaliniame dailės muziejuje (Arsenalo g. 3a). 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis