fbpx

Prisijungti

Naujienos

Prezidentūroje – diskusija apie profesinio mokymo tobulinimą

2017 m. spalio 23 d., Vilnius. Spalio 20 dieną Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kompetencijų plėtros skyriaus vadovė Rima Valiukevičienė, Lietuvos PPAR asociacijos vyriausias patarėjas verslo vystymo klausimais Romualdas Gėgžnas bei kitų regioninių rūmų atstovai susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjais Saule Mačiukaite – Žviniene ir Tomu Marozu.

Kaip žinia, Rūmai nuo 2012 m. yra akredituoti kaip asmens įgytų kompetencijų vertinimo institucija (viena iš 31 akredituotos institucijos Lietuvoje), ruošia teorinės ir praktinės dalies (žinių ir įgūdžių) vertinimo užduotis, organizuoja mokymo programų įvertinimą, o Vilniaus rūmų nariais yra visos profesinio mokymo institucijos, darbo rinkos mokymo centrai, daugelis kolegijų bei universitetų, veikiančių Vilniaus ir Alytaus apskrityse. Šiuo metu Rūmams, kaip akredituotai institucijai, suteikta teisė vertinti kompetencijas 227 kvalifikacijoms suteikti, o vienas iš svarbiausių Rūmų uždavinių – geresnis darbo rinkos poreikių tenkinimas. Apie tai  ir buvo diskutuota Prezidentūroje.

Susitikimo metu aptartas Profesinio mokymo įstatymo naujas projektas, diskutuota, kas yra socialinis partneris, kalbėta apie profesinių mokyklų valdymą ir finansavimą, kompetencijų vertinimo akredituotas institucijas ir vertinimo kokybę bei kainą, pameistrystę bei jos įgyvendinimą, galimus tarpininkus šiame procese, aiškintasi, kas yra pirminis ir tęstinis mokymas.
Kalbėta apie profesinį mokymą, pirminių praktinių įgūdžių ugdymą mokymo institucijose ir jų užtvirtinimą įmonėje. Aptarta planuojamo priėmimo į profesinio mokymo institucijas nauja tvarka.

Sutarta toliau bendradarbiauti bei teikti pasiūlymus rengiamai pameistrystės tvarkai ir kt.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.