fbpx

Prisijungti

Naujienos

Po nemokamų teisinių konsultacijų Rūmuose – nario sėkmė arbitražiniame teisme

 

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių partnerystė, užsimezgusi nemokamų teisnių  konsultacijų dienose, atnešė konkrečią apčiuopiamą naudą Rūmų nariui UAB „Autoverslo transportas“. Įmonė, konsultuojama kito Rūmų nario - Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD, sulaukė palankaus spendimo Arbitražo teisme.

 

Advokatų profesinė bendrija AVOCAD nuo 2018 m. pradžios aktyviai dalyvauja Rūmų veikloje ir nuolat ieško galimybių prisidėti kuriant pridėtinę vertę Rūmų nariams.  

Siekiant kuo labiau įsigilinti, suprasti ir padėti Rūmų nariams, Advokatų profesinė bendrija AVOCAD aktyviai dalyvauja Rūmų platformos „Narys nariui“ veikloje ir teikia neatlygintines teisines konsultacijas Rūmų nariams.

Primename, kad nuo praėjusių metų Rūmuose nuolat vyksta nariams skirtos nemokamų konsultacijų dienos teisės, finansų, personalo valdymo ir kitomis temomis.

 

Pasinaudodama minėta Rūmų platforma šių metų pradžioje UAB „Autoverslo transportas“, kreipėsi teisinės konsultacijos dėl kilusio ginčo logistikos/transportavimo srityje. Ginčas buvo nagrinėjamas Vilniaus tarptautiniame ir nacionaliniame komerciniame arbitražo teisme.

Ieškovas reikalavo atlyginti žalą, kurią jis patyrė dėl apgadintos pervežamos transporto priemonės. UAB „Autoverslo transportas“ kategoriškai nesutiko su Ieškovo reikalavimu, nes visos aplinkybės, o taip pat ir byloje surinkta medžiaga paneigė Ieškovo argumentus. Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD atstovas susitiko su UAB „Autoverslo transportas“ atstovais, suteikė teisines konsultacijas, aptarė galimą proceso struktūrą bei bylos vedimo strategiją ir galimą eigą.

 

AVOCAD advokatas, Rūmų tarybos narys Egidijus Langys taip pat kartu su UAB „Autoverslo transportas“ atstove Jurgita Raginyte – Petrauskiene dalyvavo ir arbitražo teismo posėdyje.

Arbitražo teismas, išnagrinėjęs bylą, priėmė palankų UAB „Autoverslo transportas“ naudai sprendimą, o ieškovo ieškinys buvo atmestas. UAB „Autoverslo transportas“ taip pat buvo priteistos ir patirtos bylinėjimosi išlaidos.

 

„Arbitražas yra alternatyvus ginčų sprendimo būdas, kuris yra greitesnis ir mažiau formalus nei teismo procesas. Susitarimu dėl arbitražinio proceso šalys gali pasirinkti, kuris arbitražo teismas nagrinės jų bylą, gali pasirinkti teisę, kurią taikant bus sprendžiamas ginčas, arbitrų skaičių ir proceso kalbą. Be to, šalys turi galimybę siūlyti arbitro kandidatūras, t. y. pasirinkti arbitrą, kuris nagrinės jų ginčą pagal arbitro kompetenciją ir kvalifikaciją“, - Arbitražo teismo privalumus nurodo AVOCAD advokatas Egidijus Langys, pažymėdamas, kad Rūmų nariai, prieš priimdami sprendimą dėl  teisinių ginčų kelio gali pasinaudoti Rūmų „Narys – nariui“ platforma ir gauti nemokamas teisines konsultacijas.    

 

 „Nuolat įsiklausome į Rūmų narių pasiūlymus, pastabas, pageidavimus, tobulinant organizacijos veiklą. Rūmai ieško ir randa personalizuotą sprendimą kiekvienam nariui“, - pažymi A. Danilevičius, akcentuodamas „Narys – nariui“ platformos išskirtinumą.

 

Daugiau apie Rūmuose teikiamas paslaugas galite paskaityti čia: https://www.cci.lt/paslaugos/

 

Kaip tapti Rūmų nariu sužinosite čia: https://www.cci.lt/naryste/

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.