fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus PPAR ir VšĮ „Versli Lietuva“ renginyje apie eksportą, inovacijas, klasterizaciją

Gruodžio 14 dieną Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ organizavo renginį „Plėtros kryptis – eksportas“. Gausiai susirinkusius verslininkus sveikino Vilniaus PPAR generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius, kuris partnerystę kartu su VšĮ „Versli Lietuva LT“ vertina kaip geresnį ir kokybiškesnį atstovavimą verslo interesams. Jis taip pat pažymėjo, kad vienas iš pagrindinių Rūmų tikslų - sukurti nenutrūkstamą vertės kūrimo grandinę verslui, pasitelkiant tiek vidinius, tiek išorinius resursus. Renginio dalyvius taip pat pasveikino VšĮ „Versli Lietuva“ gen. direktorė Rūta Pentiokinaitė, Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus vardu dalyvius pasveikino VšĮ „Go Vilnius“ direktorius Darius Udrys.

Renginio metu pristatytos VšĮ „Verslios Lietuvos“ eksporto skatinimo priemonės, patyrę verslo ir eksporto plėtros ekspertai dalinosi žiniomis ir patirtimi, verslo sėkmės istorijomis. VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vyr. vadovas Darius Lasionis supažindino dalyvius su įstaigos teikiamomis paslaugomis bei paskatino aktyviai naudotis jų privalumais. Jis išskyrė tokias eksportuojančioms įmonėms aktualias paslaugas kaip parodos ir verslo misijos, eskportuotojų duomenų bazė, užsienio rinkų analizė, taip pat paragino dalyvauti „Eksporto klubo“ renginiuose bei pasinaudoti plačiu komercijos atašė tinklu. „Lyderiaujančios įmonės yra eksportuojančios įmonės. Planuojant eksportą yra reikalinga žymiai didesnė kompetencija, aiški strategija ir atsakingas pasirengimas”, – kalbėjo VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vyr. vadovas Darius Lasionis. Jis taip pat kalbėjo apie įmonių klasterizaciją, kurios pagrindiniai privalumai bei pridėtinė vertė – kuriama sinergija, bendradarbiavimas ir kooperacija.

VšĮ „Versli Lietuva“ vyr. projektų vadovas Mantas Zamžickas kalbėjo apie iššūkius, su kuriais susiduria ir sprendžia sėkmingi eksportuotojai, pateikė įmonėms praktinių patarimų kaip geriau prisistatyti potencialiems partneriams ir pademonstravo techniką „Elevator pitch“, kuomet per vieną minutę reikia prisistatyti ir parduoti idėją potencialiam klientui ar partneriui. Jis taip pat atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad eksportui skirti produktai turi būti išskirtiniai, inovatyvūs bei sprendžiantys kliento problemas. UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) atstovė Vilija Šveikauskienė pristatė mažoms ir vidutinėms įmonėms skirtų konsultacijų finansavimo galimybes pagal priemones: „Verslo konsultantas LT“, „Expo konsultantas LT“, „Eco konsultantas LT“, supažindino su konkrečiomis konsultacijų temomis nuo strategijų rengimo iki teisinių aspektų ir kt.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Verslo ir strateginės plėtros skyriaus vadovė Audronė Masandukaitė dalyviams pristatė Rūmų veiklą ir teikiamas paslaugas. Ji pažymėjo, kad Rūmai yra didžiulės tarptautinės prekybos, pramonės rūmų bendruomenės dalis: pasaulyje yra 12 tūkst. veikiančių analogiškų organizacijų, vienijančių apie 40 mln. verslo narių. Vilniaus PPAR atstovė papasakojo apie narystės privalumus ir kuriamą sinergiją su tokiomis organizacijomis kaip VšĮ „Versli Lietuva LT“, supažindino su šiuo metu vykdomais tarptautiniais projektais bei jų galimybėmis. Vilniaus PPAR Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Irena Jasiukevičiūtė pristatė didžiausią verslo paramos tinklą Europoje ir didžiausią europinį verslo paramos tinklą Lietuvoje – Enterprise Europe Network – bei paskatino aktyviai naudotis nemokamomis jo paslaugomis.

Renginyje taip pat dalyvavo ir apie Vokietijos rinkos ypatumus pasisakė Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų direktorė Audronė Gurinskienė. UAB „Arginta Engineering“ gen. direktorius Tomas Jaskelevičius kalbėjo apie tai, kokiems pokyčiams turi rengtis įmonės, pristatė pramonės (Industrie) 4.0 ideologijos tendencijas, įmonių našumo ir konkurencingumo didinimo galimybes, naujausius IT, robotizacijos ir automatizacijos sprendimus gamybos našumui ir efektyvumui padidinti. Tai jau antras šį mėnesį organizuotas Vilniaus PPAR ir VšĮ „Versli Lietuva LT“ renginys „Plėtros kryptis – eksportas“, skirtas eksporto skatinimui. Pirmasis vyko gruodžio 7 dieną Alytuje, bendradarbiaujant su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Alytaus filialu.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.