fbpx

Prisijungti

Naujienos

Lietuvos – Vengrijos forumas: verslui padėtų tiesioginis skrydis

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vakar ( balandžio 25 d.) įvyko Lietuvos ir Vengrijos verslo forumas, kurį Rūmai suorganizavo kartu su Vengrijos ambasada Lietuvoje. Prieš du metus analogiškas forumas įvyko Budapešte ir jame dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos delegacijos. Šiais metais buvo nuspręsta organizuoti atskirus verslo forumus kiekvienoje iš Baltijos šalių.

Verslo forume, į kurį atvyko ir dalyvius pasveikino Vengrijos ambasadorius H.E. Zoltán Jancsi, Lietuvos ambasadorė Vengrijoje p. Rasa Kairienė, Rūmų gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius, dalyvavo 72 svečiai iš Vengrijos ir Lietuvos.

Vengrijos kompanijoms, tarp kurių – didžiausi sporto stadionų statytojai, valstybių sienų apsaugos sistemų diegėjai, elektronikos, turizmo, žemės ūkio, maisto pramonės atstovai, suorganizuoti 23 susitikimai su suinteresuotais Lietuvos verslininkais, Futbolo federacijos vadovais ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovais. Susitikimai tarp įmonių buvo organizuoti bendradarbiaujant su Europos įmonių tinklo (angl. Enterprise Europe Network) partneriais MNKH Hungarian National Trading House Cls.

Verslo forumo b2b susitikimų metu Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Šiaurės Vengrijos automobilių pramonės klasteriu.

Dr. Rita-Szep Tuske, Vengrijos Užsienio reikalų ir prekybos ministerijos, Užsienio prekybos departamento direktorė dalyviams pristatė Vengrijos ekonominę ir investicinę aplinką. p. Zsuzsanna Vincze,  Užsienio reikalų ir prekybos ministerijos, Turizmo diplomatijos departamento ekspertė, pristatė Vengrijos turizmo programą. Pranešėja išreiškė apgailestavimą, kad tarp Lietuvos ir Vengrijos šiuo metu nėra tiesioginio skrydžio, todėl Lietuvos turistų srautas į Vengriją dar nėra didelis.

P. Tamas Galambos, Budapešto nacionalinių prekybos namų vyr. ekspertas supažindino dalyvius su Vengrijos verslo kultūriniais ypatumais. Vengrijos verslininkai mėgsta aiškų ir konkretų bendravimą, daugiau vertina tiesioginius susitikimus nei komunikaciją elektroninėje erdvėje. Sprendimų priėmime vyrauja hierarchinė tvarka, tad galutinį sprendimą priima tik įmonės vadovas.

Be abejo, verslo forumas su Vengrijos įmonėmis neapsiėjo ir be tradicinės vengrų virtuvės su vengrišku guliašu bei išskirtinio skonio Villany regiono  vynų degustacija.

„Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai tampa verslo organizacijų, padedančių Lietuvos įmonėms atverti naujas rinkas, lyderiais. Praėjusią savaitę Vilniuje organizuota didžiulė Taivano misija Lietuvoje, kurios metu taip pat pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas su Taivano užsienio prekybos plėtros taryba, netrukus planuojama verslo misija Ukrainoje, Lietuvoje lankysis Latvijos, Slovakijos verslo delegacijos, derinamos misijų į Rumuniją ir Maroką detalės“, - pažymi Rūmų gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.