Prisijungti

Naujienos

Lietuvoje – 10 mln. € Rumunijos „Green Group“ investicija

2017 m. lapkričio 23 d., Vilnius. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai informuoja, kad Rumunijos „Green Group“, didžiausias integruotas Pietryčių Europoje esantis atliekų perdirbimo parkas, iš privačių fondų Lietuvoje investuoja 10 mln. €., kurie skirti „GreenTech Baltic“ – naujai PET butelių perdirbimo gamyklai.

Įmonė apie savo investicijas pranešė po š. m. spalio mėnesį pirmą kartą Bukarešte įvykusio Rumunijos – Lietuvos verslo forumo, kurį organizavo Rumunijos garbės konsulatas bei Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų.

„Džiaugiuosi, kad kartu su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais organizuotas Rumunijos – Lietuvos verslo forumas Bukarešte, prisidėjo prie šio svarbaus įvykio. Ačiū LR Seimo pirmininkui p. Viktorui Pranckiečiui, kuris dalyvavo forume ir prisidėjo prie investuotojų pritraukimo“, - pažymi Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė ir Rumunijos garbės konsulė Laura Kovaliovaitė.

„Green Group“ šiandien praneša, kad naujoji gamykla perdirbs 40,000 tonų plastikinių butelių per metus, pagamindama 30,000 tonų vertingos žaliavos - plastikinių dribsnių. Nors butelių atliekos bus surenkamos iš Lietuvos ir kaimyninių šalių,100% gaminamų plastikinių dribsnių produkcijos bus eksportuojama. Bus sukurta 70 naujų darbo vietų.

Tikimasi, kad nauja gamykla, įsikūrusi Vilniuje, pradės veikti 2018 m. viduryje, o šiuo metu yra pažengusiame vystymosi etape. Siekdama laikytis geriausios ES aplinkos apsaugos praktikos, grupė pasirinko pramoninę zoną, kuri leistų laikytis visų gamtos apsaugos reikalavimų.

Green Group generalinis direktorius p. Clement Hung: „Mes vertinome daugelį šalių dėl šios investicijos ir pasirinkome Lietuvą dėl to, kad ši šalis turi didelę perspektyvą, profesionalius specialistus, stiprų aplinkosaugos akcentą, remiamą Lietuvos Respublikos, o susitikimas su LR Aplinkos Ministru ir Seimo Pirmininku mus dar kartą įtikino, jog Lietuvoje užsienio investicijos yra laukiamos ir vertinamos“.

"Ši nauja investicija atitinka mūsų tikslą mažinti atliekų, patenkančių į sąvartynus kiekį - vietoj to, kad būtų laidojamos, atliekos bus laikomos ištekliais. Be to, tai yra pirmasis žingsnis link ambicingesnio projekto, kuris padės sukurti žiedinę ekonomiką Lietuvoje, sukuriant pridėtinę vertę iš perdirbto plastiko", - sakė „GreenTech Baltic“ generalinis direktorius Vladas Venskutonis.

Apie „Green Group“

„Green Group“ apyvarta siekia daugiau nei 100 milijonų eurų per metus, šioje struktūroje dirba 2500 darbuotojų ir yra atlikta daugiau kaip 150 milijonų eurų investicijų į daugiau nei 10 atliekų surinkimo, perdirbimo ir gamybos įmonių, kurios per metus perdirba daugiau kaip 350 000 tonų perdirbamų atliekų, „Green Group“ šiuo metu yra vienas iš didžiausių į aplinkos apsaugą orientuotų pramoninių parkų Rytų Europoje. Per pastaruosius 15 metų grupė sukūrė standartus visai perdirbimo pramonei, tapdama didžiausia Europos PET butelių perdirbimo įmone bei antra pagal dydį Europos poliesterio pluošto gamintoja iš 100% perdirbtų PET atliekų.

Apie „GreenTech“

„GreenTech“ turi daugiau nei 15 metų praktiką plastiko perdirbimo srityje, jos gamyklos pasiskirsčiusios visoje Europoje, yra perdirbama daugiau nei 180 000 tonų atliekų, įdarbinta 1200 darbuotojų bei veikloje naudojama tik aukščiausių standartų ekologiškos technologijos. „GreenTech“ yra numeris vienas PET atliekų perdirbėjas visoje Europoje. Tai „Green Group“ dalis, kuri valdo didžiausią perdirbimo parką Rytų Europoje su pagrindine buveine Rumunijoje.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis