fbpx

Prisijungti

Naujienos

Konferencija „Versli šeima 2018“ – erdvė dalintis patirtimis apie šeimos verslus

 

Šeimos verslai – unikalūs ir labai svarbūs šalies ekonomikai. Daugiau apie juos kalbame su dr. Birute Miškiniene, VU Verslo mokyklos direktore, Lietuvos šeimos verslų asociacijos valdybos pirmininke.

Konferencija „Versli šeima“ organizuojama jau trečius metus. Kodėl Jūs ją pradėjote organizuoti ir koks jos pagrindinis tikslas?

Ši konferencija kilo iš poreikio kalbėti apie šeimų verslus. VU Verslo mokykloje didelė dalis studentų yra atėję iš šeimos verslų, todėl pastebėjome, jog yra daug aspektų, būtinų tik šiems verslams, todėl pamatėme, jog būtina apie juos kalbėti. Svarbiausias šios konferencijos tikslas – skleisti verslumo „virusą” kuo plačiau. Siekiame, jog žmonės išdrįstų kurti šeimos verslus, tačiau ir sąmoningai įvertintų visas naudas ir galimas rizikas, o jau šeimos verslus turinčios šeimos konferencijos metu išgirstų jiems aktualios informacijos, dalintųsi patirtimi, užmegztų savo pažinčių tinklą.

Kaip manote, ar visiškai verslumo „gyslelės” neturintys žmonės gali išvystyti sėkmingą verslą?

Drąsiai galiu teigti, jog verslumo kompetenciją galima įgyti, tačiau ją reikia lavinti visą gyvenimą, nuolat mokytis. Ir tikrai verslumo gyslelės” neturintys žmonės gali išvystyti sėkmingus verslus, nes visko galima išmokti. Be to, juk kai komandoje visi sujungia savo jėgas ir stipriąsias puses, rezultatas būna atitinkamas, o šeimos versle žmonės ypatingai įsitraukia ir maksimaliai atiduoda savo jėgas – juk tai jų verslas, nuo jo priklauso šeimos materialinė gerovė.

VU Verslo mokykloje mokome ir ugdome verslumo kompetencijos ne tik bakalauro studentus. Dirbdami ir su moksleiviais, ir su kitų Vilniaus universiteto studijų programų studentais, ir su vadovais, bei greitu metu pradėdami naują antros pakopos vienerių metų trukmės studijų programą MBA in Entrepreneurship, matome, jog verslumas – tai visą gyvenimą trunkantis mokymasis.

Grįžtant prie konferencijos konferencijos „Versli šeima 2018” – kokios naujovės laukia šiais metais konferencijoje?

Ruošdamiesi šių metų konferencijai nemažai diskutavome su šeimos verslų atstovais, kokios temos jiems yra aktualios ir įdomios. Taigi, remdamiesi jų poreikiais ir savo pastebėjimais, šiais metais vyksiančioje konferencijoje ypač daug dėmesio skirsime antrosios verslo kartos temai, kuri yra labai svarbi ir kartais net skaudi – kaip ją įtraukti į šeimos verslą ar ką daryti, jei, pavyzdžiui, vaikai nenori perimti tėvų sukurto verslo? Stengsimės, jog visi dalyviai išeitų su atsakymais ar naudingomis įžvalgomis jiems aktualiais klausimais. Konferencijos metu vyks konsultacijų ir šeimos verslų mugė, kurioje dalyviai turės galimybę pasikonsultuoti verslo klausimais, o norintys – pristatyti savo produktus ir paslaugas. Taip pat konferencijos metu vyks „Mylimiausio šeimos verslo” apdovanojimas, konkurse kviečiame dalyvauti visus šeimos verslus.

 

Šiais metais konferencija „Versli šeima 2018” yra tarptautinė. Savo patirtimi ir verslo istorijomis dalinsis svečiai iš JAV, Suomijos ir Ukrainos, kurie ne tik papasakos apie antreprenerystę šeimoje, bet ir plačiau dalinsis apie šeimos verslo plėtrą globalioje aplinkoje ir kokie iššūkiai laukia perduodant šeimos verslą kitai kartai.

Konferencija šiemet vyksta Kaune. Kodėl pasirinktas būtent šis miestas?

Pirmaisiais metais konferencija vyko Vilniuje, antraisiais – Birštone, o trečiaisiais – Kaune. Siekiame, jog konferencijoje dalyvautų įvairių regionų šeimos verslų atstovai, jog jie turėtų galimybę tarpusavyje pabendrauti, pasidalinti patirtimi, išgirsti ekspertų pasisakymus aktualiais klausimais, todėl konferencijos nepririšame prie vieno kažkurio miesto – šeimos verslai aktyviai veikia visoje Lietuvoje. Šiais metais visų labai lauksime gegužės 17 d. Kaune.

 

Daugiau informacijos: http://www.vm.vu.lt/versli-seima-2018

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.