fbpx

Prisijungti

Naujienos

Diskusijoje su Ž. Pavilioniu – ir apie Lietuvos verslo galimybes JAV, ir apie oligopolijas Lietuvoje

2018 m. sausio 25 d., Vilnius. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų iniciatyva šiandien vyko Rūmų narių bei partnerių verslo pusryčiai – diskusija su LR Seimo nariu dr. Žygimantu Pavilioniu.

Ilgametis nepaprastasis ir įgaliotasis Lietuvos ambasadorius JAV ir Meksikoje Rūmų nariams pristatė Lietuvos verslo galimybes įsitvirtinti JAV, negailėjo patarimų, nuo ko pradėti kontaktų ir kontraktų paiešką, nurodė konkrečias lokacijas, kur Lietuvos įmonės galėtų startuoti šioje didžiulėje rinkoje.

Anot Ž. Pavilionio, mūsų įmonės galėtų remtis tiek stipria lietuvių bendruomene JAV, tiek ieškoti ir litvakų, žinomų dėl savo geranoriškumo lietuvių kompanijoms, pagalbos. Ilgametis Lietuvos ambasadorius JAV pažymėjo, kad įeiti į JAV rinką tikrai nėra lengva, rekomendavo analizuoti galimybę įsitvirtinti vakarinėje JAV pakrantėje ir pažymėjo, kad sunkus kelias į šią didžiuliu vartojimu pasižyminčią rinką tikrai su kaupu atsiperka. Bendraudamas su Rūmų nariais ir partneriais LR Seimo narys ragino aktyviai dairytis galimybių Vokietijoje, kurios verslininkus taip pat kviečia investuoti Lietuvoje.

Diskusijoje aptartos ir Lietuvos problemos dėl didžiųjų mažmeninės prekybos kompanijų įsitvirtinimo bei dėl to kylančių sunkumų mažoms įmonėms atlaikyti konkurenciją. LR Seimo nario manymu, būtina nedelsiant mažinti darbo jėgos apmokestinimą, taip sukuriant sąlygas darbuotojams mokėti didesnius atlyginimus, kurie galėtų būti emigrantams susigrąžinti.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus teigimu, tokie Rūmų iniciatyva organizuojami susitikimai, kurių metų verslo įmonės diskutuoja, randa bendrą kalbą su sprendimų priėmėjais, turi galimybę užduoti verslui rūpimus klausimus atspindi Rūmų tikslą – vienyti verslą ir valdžios atstovus, siekiant verslui ir valstybei naudingų sprendimų.  

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis