fbpx

Prisijungti

Naujienos

„AP galerija“ įsikūrė meno dvasia pulsuojančiame Užupyje

 

Vilnius pildosi naujomis galerijomis. Užupio Respublikoje radosi dar vienas meno taškas – „AP galerija“, Vilniaus Prekybos, pramonės ir amartų rūmų narys. Birželio 5 dieną atvėrusi duris lankytojams, galerija ketina rengti Lietuvos dailininkų parodas, meno degustacijas, nuolat veiks meno krautuvėlė. Galerija žada dirbti ilgiau vakarais ir net savaitgaliais.

 

„AP galerija“ susikūrė 2015 metais, pradėjus organizuoti naujo formato renginius Lietuvoje – meno degustacijas, kurios vykdavo nuomojamose salėse, o dabar galerija įsikūrė savose 100 kv. m patalpose meniškų idėjų nestokojančiame Užupyje.

Galerijos vadovė Vilma Jankienė „išrado“ naują būdą, kaip menu sudominti kuo daugiau žmonių, tad kartą per mėnesį kviečia juos dešimties dailininkų kūrinių peržiūrai. Meno degustacijose per pusantros valandos yra parodoma ir pakomentuojama daugiau kaip 40 įvairių kūrinių – skulptūros, grafikos, tapybos. Kiekvieną kartą rodomi vis kiti meno kūriniai, jie nesikartoja. Tai patogu besidomintiems menu ir taupantiems laiką – net vieno renginio metu galima susipažinti su daugelio autorių kūryba. Darbai atkeliauja į Vilnių iš įvairių Lietuvos vietų.

„Atsirinkti meno kūrinių vykstame pas kiekvieną dailininką, nesvarbu, kur jis gyvena – Klaipėdoje, Kretingoje, Kaune ar sostinėje. Taip susipažįstame su dailininko aplinka, įkišame nosis į dirbtuves, pabendravus su autoriais, lengviau jų kūrybines mintis perteikti žiūrovams“, – sako V. Jankienė.

Naujose galerijos erdvėse Polocko g. 10 pirmoji paroda vadinasi „10x4“ ir lankytojai ją gali pamatyti iki liepos 6 dienos. Šioje parodoje eksponuojami akvarelisto Eugenijaus Nalevaikos, grafikų Irmos Balakauskaitės, Valentino Ajausko, Audronės Petrašiūnaitės, tapytojų Rimvydo Pupelio (MUTA), Ramūno Čeponio, Raimondos Jatkevičiūtės Kasparavičienės, Ingos Mrazauskaitės, Tado Dromanto, Ditos Luse (Ryga) kūryba.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.