Tarptautinių ir vietinių verslo ginčų sprendimas arbitraže

Data:
2012-05-29
Vieta:
Vilnius
Kategorija:
Seminarai, mokymai

Renginio aprašymas

Europos verslo ir inovacijų tinklas (Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, bendradarbiaudamas su Vilniaus komercinio arbitražo teismu, 2012 m. gegužės 29 d. 10.00 val. rengia nemokamą seminarą "Tarptautinių ir vietinių verslo ginčų sprendimas arbitraže".

 

Visame pasaulyje vykstant globalizacijos procesams, atsiveriant vis didesnėms galimybėms plėtoti savo verslą tarptautiniu mastu, neišvengiamai didėja ir tarptautinių bei vietinių komercinių ginčų skaičius. Dažnai ginčo šalys yra kilusios iš skirtingos kultūrinės bei skirtingų teisinių tradicijų aplinkos. Jos vengia bylinėjimosi valstybiniuose teismuose, kadangi nežino nacionalinių teismo proceso ypatumų ir varžosi nepageidaujamo viešumo. 

Teisininkai, advokatai ar net įmonių vadovai ar darbuotojai, rengdami ir derindami komercines sutartis tiek su užsienio, tiek su Lietuvos partneriais ar klientais, susiduria su klausimu, kaip būtų parankiau spręsti galimai iškilsiančius ginčus.

Būtent sutarties rengimo ir derinimo metu svarbu žinoti ir apsvarstyti galimas alternatyvas: teismas, arbitražas ar mediacija. Jau iškilus ginčui yra žymiai sunkiau pakeisti ginčų sprendimo būdą, tad numatyti, kas ir kaip padės spręsti galimus ateities ginčus geriausia iš anksto, kai šalys sutaria taikiai. 

Arbitražas - tai patraukli alternatyva konfidencialiai spręsti komercinius ginčus, kylančius tiek su užsienio, tiek su vietos partneriais ar klientais. Arbitražas pasižymi lankstesne procedūra, galimybe pasirinkti ginčą sprendžiančius nešališkus ir profesionalius arbitrus, galimybe vykdyti arbitražinio teismo sprendimus priverstine tvarka, kaip ir teismų sprendimus, ribotomis galimybėmis skųsti sprendimą, dėl ko ginčų sprendimas arbitražu gali būti sąlyginai greitesnis ir pigesnis būdas nei bylinėjimasis valstybiniuose vietos ar užsienio teismuose, bei galimybe pripažinti ir vykdyti arbitražinius sprendimus daugiau nei 140 pasaulio valstybių.

Seminaro tikslas - supažindinti su ginčų sprendimu arbitraže privalumais ir ypatumais bei patarti, kaip jais pasinaudoti. Seminaro metu išgirsite:

Kas yra arbitražas, kokie arbitražo privalumai

Kokie ginčai gali būti sprendžiami arbitraže

Ko reikia ginčui spręsti arbitraže

Praktinius patarimus, kaip pasiekti greitesnio ginčo sprendimo arbitraže

 

Šis seminaras turėtų būti įdomus:

Įmonių vadovams, direktoriams, darbuotojams rengiantiems verslo sutartis

Įmonių teisės skyrių vadovams, teisininkams 

Kitiems specialistams susiduriantiems su verslo ginčų sprendimu

 

PROGRAMA

9.30 – 10.00   Dalyvių registracija

10.00 - 10.40 Komercinis arbitražas kaip alternatyvus ginčų sprendimo būdas. Komercinio arbitražo                                     samprata, privalumai bei nauda verslui 

                        Pranešėjas: prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius, Vilniaus komercinio arbitražo teismo pirmininkas,                                 Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas, ICC Lietuva arbitražo komisijos narys

10.40 - 11.20 Arbitražinis susitarimas. Ginčų sprendimo praktika Vilniaus komercinio arbitražo teisme

                        Pranešėja: Vitalija Baranovienė, Vilniaus komercinio arbitražo teismo generalinė sekretorė, ICC                                   Lietuva arbitražo komisijos narė

11.20 - 12.00 Praktiniai aspektai sprendžiant ginčus arbitraže

                        Pranešėjas: advokatas, arbitras  Gediminas Dominas, advokatų kontora “Bernotas ir Dominas                                     GLIMSTEDT”, knygos „Tarptautinis komercinis arbitražas“ bendraautorius, ICC Lietuva arbitražo                                    komisijos narys 

12.00 – 12.10 Klausimai ir atsakymai

 

Seminaro vieta: Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Algirdo g. 31, V aukštas, Vilnius

 

Dalyvavimas nemokamas, tačiau išsankstinė registracija būtina, nes vietų skaičius ribotas. 

 

Norinčius dalyvauti seminare prašome registruotis iki gegužės 23 d.

 

Telefonas pasiteirauti: 8 -5 213 5450. 

 

 

Visi renginiai

Mūsų partneriai

Sprendimas Kryptis